Grabmasters champion 2019

Václav Lébl jr.

První start na Grabmasters a rovnou na vrchol. Václav Lébl jr. stejně jako ostatní šampióni Grabmasters získal svůj první titul hned při svém prvním startu. Začíná se nám z toho stávat taková hezká tradice. Potvrdila se i tradice, že vítěz Par3 contestu nevyhraje hlavní turnaj. Na akademii Vašek totiž totálně vyhořel a tím si vlastně otevřel dveře do turnaje.

Bývalý reprezentant, který se ke golfu vrátil po dvou letech váhání se na letošní duben znamenitě připravil a předvedl svá nejlepší kola na grabštejnském hřišti. Zvítězil o 9 ran a jeho průměrné skóre na hrací kolo činilo 73,5 ran.


 

 

 

 

Grabmasters champion 2018

Ondřej Lieser

Po svém premiérovém vítězství v roce 2017 přijel Ondra na Grabštejn s jediným cílem a tím byla obhajoba titulu. Ve středu pozval hráče ke slavnostní tabuli k večeři šampiónů a od čtvrtka se již plně soustředil na svou hru.

V prvním kole sice drobně zaváhal, hřiště obešel “pouze” v paru, ale v dalších dnech již nenechal nikoho za pochybách a pro svůj druhý titul si došel s pohodlným náskokem. Vítězné skóre bylo -4 a jeho nejbližší pronásledovatelé zůstali o 10 resp. 18 ran pozadu.


 

 

 

 

Grabmasters champion 2017

Ondřej Lieser

Rok 2017 byl přelomový v mnoha ohledech a tím nejvýznamnějším byl určitě první profesionál ve startovním poli. Atraktivní podívaná, kterou nám Ondra Lieser připravil po celé čtyři dny byla nepochybně přínosem pro celý turnaj. Viděli jsme konečně na vlastní oči, jak se dá Grabštejn zahrát, viděli jsme i to, že ne každé kolo se musí podařit a že i profesionálové mají své dny.

Jeden z nejvýraznějších profesionálů českého golfu Ondřej Lieser pochopil význam Grabmasters, na poslední chvíli změnil svůj turnajový kalendář a přidal se k nadšencům, kteří chodí hrát golf protože ho milují.

Ondrovo vítězství bylo suverénní a trochu zastínilo výkony ostatních hráčů, ti však ještě více než jeho výkon ocenili fakt, že po celé čtyři dny na hřišti vystupoval jako opravdový profesionál a ne jako nafoukaná primadona a po celé čtyři dny bavil klubovnu.


 

 

 

Grabmasters champion 2016

Vojta Hříbal

Co napsat, když jsme vše napsali již před rokem. Možná bychom mohli zmínit, že dvakrát po sobě dokázali v Augustě dosud vyhrát pouze tři lidé. V letech 1965 – 66 to byl Jack Nicklaus, v letech 1989 – 90 to byl Sir Nick Faldo a posledním byl v letech 2001 – 02 Tiger Woods. Vojtův výkon je tedy obdivuhodný a pokud by svůj triumf v příštím roce zopakoval, tak by se stal světovou raritou. To totiž ani v Augustě ještě nikdo nedokázal.


 

 

 

Grabmasters champion 2015

Vojta Hříbal

IMG_9139_result3. ročník byl v historii Grabmastes přelomový. Několikanásobně se navýšil počet hráčů a významně narostla konkurence. Díky vyrovnaným výsledkům ve všech čtyřech kolech nakonec udržel nervy na uzdě a dotáhl své nedělní kolo v posledním flightu do vítězného konce. Vojta pochází z Golf clubu Na Vrších a v posledních letech působí hlavně v Park golfu  v Hradci Králové. Mimo jiné je Vojta také partnerem Grabmasters a jeho firma Golf fanatik dodala na ročník 2015 ceny.

 


 

 

 

Grabmasters champion 2014

Andy Škrašková

andy
2. ročník Grabmasters ovládla Andy naprosto suverénně. Zvítězila o 11 ran a opět přesvědčila o tom, že na Grabštejně je doma. Několikanásobná Mistryně klubu ve hře na rány i na jamky, vítězka Grabštejn cupu. Její stabilní výsledky ji v roce 2014 vynesly až na vrchol a nyní je celý svět v očekávání, jestli se jí podaří loňský úspěch zopakovat a stát se tak prvním hráčem, který by dokázal obhájit titul.
 
 
 
 
 

 

 

Grabmasters champion 2013

Václav Kočí

venca
Vítěz 1. ročníku, tedy v roce 2013. Václav Kočí je takový ten nenápadný chlapík, kteréhopotkáte na odpališti 1. jamky, odehrajete s ním celé kolo a ani vás nenapadne přemýšlet, že byste měli jít s někým mimořádným. Přesto a nebo právě proto patří na Grabštejně určitě k nejvyhledávanějším parťákům do hry. Když se ho zeptáte, co považuje za vrchol své sportovní kariéry, vždy bude na prvním místě triumf na Grabmasters 2013. Titul z hokejové extraligy, který získal s týmem Pardubic o rok dříve bude určitě na žebříčku až na druhém místě. Ve druhém ročníku ho bohužel z bojů o obhajobu titulu vyřadilo zranění, když někde blbnul na hokeji.